Home > Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlikler; bir kuruluşun, işletmenin, ürünün, hizmetin veya bir markanın duruşunu ve davranışını gösteren kimliklerdir. Bir bakıma işletmenin veya kuruluşun kendini temsil etme şeklidir. Kurumsal kimlikler bir firmanın iç ve dış dünyada müşteriler tarafından görülen yüzüdür. Bu yüzden firmayı, ürünü veya hizmeti en iyi şekilde tanıtması ve anlatması gerekmektedir. İyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerinden saygı görmesini ve müşterilerin gözlerinde itibar kazanmasını sağlamaktadır.

Etkili bir şekilde oluşturulmuş kurumsal kimlikler, müşterilerin aklına kazınarak firmanın unutulmamasını sağlamaktadır. Kısaca kurumsal kimlikler, bir firmanın müşterilerine kendisini tanıtan kimliğidir.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik Çalışması Neleri Kapsar?

Logo & Slogan

Logo ve slogan bir firmanın müşterilerine tanıtılması konusunda en önemli iki unsurdur. Müşterilerin en çok dikkatini çeken ve firmaları tanımalarını sağlayan logo ve sloganların yeri, kurumsal kimlik çalışmalarında oldukça önemlidir.

Renkler & Fontlar

Renkler ve fontlar bir firmanın gölgesi gibi işlev görmektedir. Markanın logosunda, kartvizitinde, zarflarında ve dosyaları gibi birçok yerde geçmektedirler.

Kartvizitler

Kartvizitler, firmanızın kurumsal kimliğini taşıyan kartlardır. Firmanız hakkında önemli bilgileri üzerinde kısa kısa bulunduran kartvizitler, firmanızı müşterilere tanıtmanız açısından oldukça önemlidir.

Kurumsal Kimlik Kitabı

Renkler ve fontlar bir firmanın gölgesi gibi işlev görmektedir. Markanın logosunda, kartvizitinde, zarflarında ve dosyaları gibi birçok yerde geçmektedirler.

Biz Neler Yaparız?

  • Ürününüzün veya markanızın herhangi bir kurumsal kimlik çalışması için firmanızı müşterilerinize doğru tanımlayacak ve anlatacak olan en uygun tasarımı uzman ekibimiz sayesinde yaparız.
  • Kurumsal kimlik çalışmanız için firmanız hakkında en doğru bilgileri ve verileri topladıktan sonra bu bilgileri birleştirerek kurumsal kimlik çalışmanızda kullanıyoruz.
  • Kurumsal kimlik çalışmalarınızı yaparken oluşturacağımız tasarımın müşterilerinizi yormayacak ve onları sıkmayacak derecede sade, müşterilerinize markanız hakkında yeteri kadar bilgi verebilmesi açısından da son derece dolgun olarak hazırlanması için gerekli işlemleri yapıyoruz.

Copyright © Dolunay Web Tasarım & Yazılım Hizmetleri